HR Shortlist

חטיפי תוכן על ארגונים ואנשים

נובמבר 2017

ג'וש ברסין, אחד מהמומחים הגדולים בעולם למשאבי אנוש, מדבר על 5 עקרונות קריטיים שיהפכו ארגונים לאטרקטיביים להצטרפות מועמדים ולא חשוב מזה – לשימורם.

בעידן של שקיפות שהולכת וגדלה עם הזמן, מועמדים טובים נחשפים ברשת למקומות עבודה שכדאי או שלא לעבוד בהם, תנאי השכר, הווי ותרבות, וכל מה שקשור לרווחה באותה החברה.

לפי המודל שלו – תפקיד החברה לספק לעובד תחושה של משמעות, סביבת עבודה חיובית והומנית, הנהגה שניתן לסמוך עליה ולהאמין בה והזדמנויות צמיחה משמעותיות. 

ניסוי מעניין:
אני מזמין אתכם לנסות ולבחון את הארגון שלכם למול חמשת המרכיבים של ברסין. האם כולם קיימים אצלכם בארגון? רק חלק מהם? 

גו'ש ברסין ביקר בארץ, למאמר מסכם של יעקב רוזן על הביקור וההרצאה שלו

יוטפו הישראלית הייתה צריכה למצוא דרך יצירתית לגייס עובדים חדשים בכמות גדולה. כסטארטאפ צומח הם היו בנקודת קפיצה משמעותית – תוך 3 שנים הם גדלו מ-30 עובדים בישראל ל-300 עובדים בכל העולם.
בגיוס מסיבי יש מגוון אתגרים ושניים מרכזיים הם הצורך בגיוס איכותי ובעלות נמוכה ככל הניתן. זאת בהתחשב בתחרותיות וב"מלחמה" על תשומת הלב של העובד האיכותי הפוטנציאלי.  
הם ידעו שתקציב גבוה מתבזבז על חברות כח אדם, ולכן החליטו שהפעם הפוקוס צריך להיות על גיוס דרך העובדים הקיימים בחברה.

הם בדקו מה מעורבות הגיוס מצד העובדים בחברה, ה-ERE שלהם – Employee Recruiting Engagement, ומצאו אחוזים נמוכים של מעורבות: 20% במקרה הגרוע או 50% במקרה הטוב. כמובן שזה לא מספיק ובטח שלא כשמדובר בצמיחה משמעותית.

אז הם יצרו משחק בינגו חוויתי עם מגוון משימות HR: הבאת מועמדים לגיוס (=קורות חיים), שיתוף משרות ברשתות החברתיות, כמות גבוהה של לייקים למשרות שפורסמו בסושיאל ועוד. על לוח המשחק היו תמונות האנשים שעובדים בחברה כך שעל הדרך גם התקיים גיבוש לאנשי החברה וחיבור שלהם לסיפור המרכזי.
כמובן שלכל אורך הדרך חולקו פרסים כשהפרס הגדול הוא טיול באירופה.

התוצאות יוצאות דופן: תוך 3 ימים הם קיבלו יותר מ-50 קורות חיים, בתום חודש המשחק ה-ERE קפץ ליותר מ-250% וגם כמות הביקורים באתר/סושיאל זינקה מ-1500 ביקורים בשבוע ל-5000!
והכי הכי – הועסקו 16 עובדים חדשים.

בסך הכל – חיסכון של כ-70,000$ במאמצי הגיוס!

מחקרים מראים שתחושת שייכות במקום העבודה לא מספקת רק תחושה טובה וחברות, אלא גם תחושת מסוגלות להיות אותנטיים, מה שמגדיל את הביצועים ושימור העובדים לאורך זמן. בנוסף, היא מסתמנת כמרכיב עיקרי וקריטי ביצירת תחושת ביטחון ובניית סביבה תומכת שמגבירה את היכולת לשיתופי פעולה טובים ופתירת בעיות.

במחקר של לינקדאין, בו נשאלו מעל ל-14,000 עובדים על ביטוי תחושת השייכות בעבודה שלהם, 59% הצביעו על הכרה בהישגים כגורם המשמעותי ביותר ביצירת שייכות, 50% ציינו את תחושת הנוחות להיות מי שהם גם בעבודה ו-46% אמרו שחשוב להם להרגיש שאכפת לצוות שלהם מהם כבני אדם.

המלצה: הרשמו כאן לקבלת הדו"ח המלא מלינקדאין לגביי המחקר שבוצע. 

 

חברה יפנית שממוקמת בקומה ה-29 החליטה לתת לעובדים לא מעשנים עוד 6 (!) ימי חופש בשנה.  המהלך בוצע לאחר שאחד העובדים התריע ב"תיבת ההצעות לשיפור" כי הפסקות העישון יוצרות בעיה במקום העבודה וכי העובדים שאינם מעשנים עובדים יותר קשה מעובדים מעשנים.

הרציונל מאחורי בחירת ימי החופש – כל הפסקת סיגריה היא 15 דקות והזמן המצטבר הוא ארוך. כך גם מקווים לתת מוטיבציה למי שמעשן – להפסיק. הם מספרים ש-4 אכן עשו כך עד עכשיו.

יש עבודות שכדי לראות בהם ביצועים אין ברירה אלא לראות ביצוע בפועל: זמר, אסטרונאוט, טייס או רקדנית בלט. מהיום – גם אנשי דאטה. 

בכנס LinkedIn Talent Connect דובר בהרצאה מרתקת על חברת ההשקעות הפיננסיות Citadel שהחליטה להפוך את משימת הגיוס שלה לאתגר ובמקום לבקש קורות חיים ולהסתפק בראיון עבודה רגיל – הם מקיימים יום "אודישן" מרוכז שנקרא The data open. 

ביום הזה ניתנים אתגרי דאטה אותם יש לפתור בצוותים / עצמאית ובהתאם לתוצאות – נבחרים המועמדים. 

בסרטון הזה תוכלו לראות החל מהדקה ה-08:30 מה הקונספט ואיך הם מוציאים אותו לפועל. 

מחקרים מצאו קשר בין חשיפה לטבע ובריאותם של אנשים: הוא מוריד את קצב הלב ומפחית את לחץ הדם, משפר את התגובה החיסונית וגורם לרגיעה כללית. בנוסף, הוא מגביר את הרגשות החיוביים, הפוקוס והיצירתיות.

מיקרוסופט החליטו לנסות את זה בעצמם על ידי בניית 3 בתי-עץ מאובזרים ומטופחים, עם חדר ישיבות גדול ופינות ישיבה מפוזרות במתחם. 

 

נהנתם מהתוכן? שתפו עם חברים או קולגות 🙂

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב email
לשלוח במייל
שיתוף ב whatsapp
לשלוח ב-WhatsApp

אל תפספסו את השורטליסט הבא...

בקבוצת הפייסבוק

בדיוור ישיר למייל

מורכב בתשומת לב וקפידה ע"י רז מצנע.

גיליתם תוכן מעניין שיתאים למהדורה הבאה? שתפו בקבוצה בפייסבוק 

ארכיון השורטליסט

טיפים, עדכונים, תכנים והאירועים שיקחו את מיתוג המעסיק שלך צעד אחד קדימה

ישירות למייל שלך!

אני אשתמש בכתובת שלך רק בשביל תכנים רלוונטים, ותמיד תוכל/י להסיר את עצמך מהרשימה שלי